A+ A A-

Protokół z posiedzenia komisji konkursowej Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego Województwa Mazowieckiego „Poznajemy Ojcowiznę” 2020 Wyróżniony

Prezentujemy protokół z posiedzenia komisji konkursowej Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego Województwa Mazowieckiego „Poznajemy Ojcowiznę” w 2020 roku.

I. Skład komisji konkursowej z podaniem funkcji tworzących ją osób:

1. Joanna Lipińska Zarząd Mazowieckiego Forum Oddziałów PTTK
2. Natalia Wojtyra Zarząd Mazowieckiego Forum Oddziałów PTTK
3. Mieczysław Żochowski Oddział PTTK „Mazowsze”

II. Wykaz prac nagrodzonych na szczeblu wojewódzkim.

Kategoria – szkoły podstawowe

Prace indywidualne:

I miejsce:

- Barbara Kowalska - Szkoła Podstawowa im. Władysława Rdzanowskiego w Radziejowicach - „Poznajemy Ojcowiznę. Dzieje mojej rodziny, tradycje i zwyczaje”, opiekun: Sylwia Cuper, Grażyna Haude

II miejsce ex aequo:

- Roksana Anna Papis - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Rusinowie – „Ojcowizna sercem poznana”, opiekun: Małgorzata Kietla

- Wiktoria Pietrzak – Szkoła Podstawowa im. W.H. Gawareckiego w Małej Wsi – „Ludzie  zasłużeni dla Małej Wsi i okolicy”, opiekun: Lidia Kopera

III miejsce ex aequo:

- Amelia Olesik – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Rusinowie – „Monika+Michał+Amelka +Michasia+Izunia=5 czyli rodzina na piątkę”, opiekun: Kazimiera Woźniak

- Mateusz Jasek – Publiczna Szkoła Podstawowa w Stanisławicach – „30 lat parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika w Stanisławicach”, opiekun: Anna Tasak

- Martyna Ośka – Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Kazimierza Ośki w Starych Słowikach – „Pamięci brata mojego pradziadka Kazimierza Ośki”, opiekun: Joanna Zawodnik

- Gabriela Jasińska - Publiczna Szkoła Podstawowa w Michałowie - „O źródłach, z których nie wypływa tylko woda, a wiedza – Album Babci Mirki”, opiekun: Anna Jasińska

- Alicja Grzegorek – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zajezierzu – „Powrót do korzeni”, opiekun: Anna Szymańska

IV miejsce ex aequo:

- Aleksandra Szabanow – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 23 w Płocku – „Poznajemy Ojcowiznę”, opiekun: Agnieszka Kochanowska-Matuszewska

- Patrycja Kruk – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Władysława Rawicza w Siedlcach – „Wycieczka do Białegostoku”,  opiekun: Grzegorz Matejczuk

 

Prace zbiorowe:

I miejsce:

- Maja Kęska, Zuzanna Świątek Publiczna Szkoła Podstawowa w Bogucinie – „Babki, znachory i dochtory”, opiekun: Mariola Gębska

II miejsce:

- Zuzanna Cieślik, Klaudia Amelia Perkowska, Julia Paskuda, Martyna Maria Dłużniewska - Szkoła Podstawowa nr 17 im. T. Kościuszki w Płocku - „Bohaterskie miasto-przeszłość i teraźniejszość”, opiekun: Katarzyna Adamkiewicz, Elżbieta Kaźmierska

III miejsce ex aequo:

- Alicja Grzejda, Aleksandra Karls – Szkoła Podstawowa nr 18 w Płocku – „Nasze pierwsze turystyczne ścieżki – Płock i okolice”, opiekun: Beata Borkowska

- Zuzanna Strzelczyk, Kinga Olczak – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Głowaczowie – „O tym co z ziemi nam zostało”, opiekun: Katarzyna Piech

- Julia Kobus, Patryk Kobus, Filip Czerwiński – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Woli Chodkowskiej – „Wędrówka szlakiem wojny”, opiekun: Mirosław Mazur

IV miejsce:

- Natalia Krajewska, Julia Wiankowska, Julia Wojtycka – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 23 w Płocku – „Moja mała Ojczyzna”, opiekun: Agnieszka Kochanowska-Matuszewska, Ewa Wojtycka

Wyróżnienie:

- Wiktoria Dmochowska, Agata Marciszewska, Alicja Majewska, Natalia Rąbkowska - Publiczna Szkoła Podstawowa w Michałowie - „Branków”, opiekun: Anna Jasińska

 

Prace multimedialne:

I miejsce:

- Hubert Filipczak - Publiczna Szkoła Podstawowa w Kociołkach – „Moje Kociołki – najbliższe mi okolice”, opiekun: Krzysztof Boryczka

II miejsce ex aequo:

- Maja Hass - Szkoła Podstawowa im. Władysława Rdzanowskiego w Radziejowicach - „Józef Marian Chełmoński – twórca malarstwa realistycznego”, opiekun: Grażyna Haude

- Bartłomiej Bilicki – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 23 w Płocku – „Ludzie mojej miejscowości zasłużeni dla regionu i kraju”, opiekun: Agnieszka Kochanowska-Matuszewska

- Maria Senderowska – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 33 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Radomiu -  „II Wojna Światowa oczami dziecka - wspomnienia mojego dziadka”, opiekun: Anna Filipkiewicz

- Paweł Adamski – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 23 w Płocku - „Płock i okolice  Moje miejsce na ziemi”, opiekun: Agnieszka Kochanowska-Matuszewska

III miejsce:

- Zofia Kaczmarczyk, Magda Sobień, Oliwia Wojtas, Dominika Woźniak - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Polskich spod Monte Cassino
w Grabowie nad Pilicą – „Cichociemni i Wielkanocne Pisanki”, opiekun: Agnieszka Durajczyk

IV miejsce ex aequo:

- Wiktoria Kraszeninnikowa – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Władysława Rawicza
w Siedlcach – „Siedlce moją Ojczyzną”,  opiekun: Grzegorz Matejczuk

- Marta Klaudia Mirecka - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Jana Pawła II w Kozienicach – „Kozienice – historyczne miasto w środku puszczy”, opiekun: Grażyna Kręcisz

- Mateusz Makowski, Maja Wodzińska, Katarzyna Wrona - Publiczna Szkoła Podstawowa w Michałowie – „Straszna historia”,  opiekun: Anna Jasińska

 

Kategoria – szkoły ponadpodstawowe

Prace indywidualne:

I miejsce:

- Gabriela Roczkowska - II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach – „Pluton Sieciechowski”, opiekun: Mirosław Mazur

II miejsce ex aequo:

- Wiktoria Uzdowska - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach – „Wiktoria w turystycznym mrowisku”, opiekun: Ewelina Wiśniewska-Kurek

- Julia Tomasik - Zespół Szkół Nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze – „Niezwykły kuferek modowych perełek”, opiekun: Marzena Papis

- Jakub Gumiński – I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - „Chcę wyjechać na wieś… Przystanek: Ryczywół”, opiekun: Alicja Wieczorek

- Sara Eliza Smargol - II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach – „Rajskie Ptaki”, opiekun: Mirosław Mazur

III miejsce ex aequo:

- Aleksander Górazdowski - Zespół Szkół Nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze – „Ku wolności, mieszkańcy gminy Borkowice w walce o Polskę”, opiekun: Marzena Papis

- Kacper Cichawa - Zespół Szkół Nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze – „Działalność artystyczna w powiecie przysuskim na przykładzie Powiatowej Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Vox Cordium" z Przysuchy oraz Szkoły muzycznej I stopnia w Ruszkowicach”, opiekun: Marzena Papis

- Kamila Wolska – I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - „Jak to z Głowaczowem było” Wspomnienia Euzebiusza Małaśnickiego”, opiekun: Joanna Kuźmińska

 

Prace zbiorowe:

I miejsce:

Magdalena Karasek, Dominik Nitek, Mateusz Rutkowski, Daniel Terlecki – Zespół Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Radomiu – „Radomska Kapela Podwórkowa "Halniacy", opiekun: Iwona Nabzdyk

II miejsce:

- Paulina Ośka, Alicja Sztyber, Julia Kolak - II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach – „Kozienice dawniej
i dziś”, opiekun: Mirosław Mazur

 

Prace multimedialne:

I miejsce:

Mateusz Rutkowski, Magdalena Karasek – Zespół Szkół Budowlanych
im. Kazimierza Wielkiego w Radomiu – „Odkryj historię - śladami niemieckiego naukowca dr Richarda Wünscha”, opiekun: Iwona Nabzdyk

II miejsce:

- Weronika Jackowska - Zespół Szkół Nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze – „Wędrówka po Ziemi Opoczyńskiej”, opiekun: Marzena Papis

III miejsce:

- Karolina Ptaszek, Maria Więsyk – I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - „Złote dziedzictwo Kozienic”, opiekun: Alicja Wieczorek

IV miejsce ex aequo:

- Patrycja Kępińska, Julia Gnyś – I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - „Szlakami najważniejszych wojennych zabytków gminy Garbatka-Letnisko”, opiekun: Joanna Kuźmińska

Jakub Boruta, Cezary Gryczewski – I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa oraz I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny w Siedlcach – „Historia miasta Siedlce”, opiekun: Marta Lipińska, Joanna Cymerman

- Maja Szewczyk, Kamila Marzęcka, Olga Umiastowska, Kaja Kaczmarczyk – Technikum nr 25 w Zespole Szkół nr 10 im. Stanisława Staszica w Warszawie - „Osiedle Zdobycz Robotnicza”, opiekun: Kamila Rytel

wyróżnienie:

- Julia Telbusiewicz, Wiktoria Rytko - I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach i Adam Gorzkowski - II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach – „Historia Władysława Frydrycha / Wojna Frydrycha”, opiekun: Małgorzata Kuśmierczyk-Balcerek

 

III. Wykaz prac przekazanych na etap ogólnopolski.

1. Barbara Kowalska - Szkoła Podstawowa im. Władysława Rdzanowskiego w Radziejowicach - „Poznajemy Ojcowiznę. Dzieje mojej rodziny, tradycje i zwyczaje”, opiekun: Sylwia Cuper, Grażyna Haude

2. Maja Kęska, Zuzanna Świątek – Publiczna Szkoła Podstawowa w Bogucinie – „Babki, znachory i dochtory”, opiekun: Mariola Gębska

3. Hubert Filipczak - Publiczna Szkoła Podstawowa w Kociołkach – „Moje Kociołki – najbliższe mi okolice”, opiekun: Krzysztof Boryczka

4. Gabriela Roczkowska - II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach – „Pluton Sieciechowski”, opiekun: Mirosław Mazur

5. Magdalena Karasek, Dominik Nitek, Mateusz Rutkowski, Daniel Terlecki – Zespół Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Radomiu – „Radomska Kapela Podwórkowa "Halniacy", opiekun: Iwona Nabzdyk

6. Mateusz Rutkowski, Magdalena Karasek – Zespół Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Radomiu – „Odkryj historię - śladami niemieckiego naukowca dr Richarda Wünscha”, opiekun: Iwona Nabzdyk

7. Zuzanna Cieślik, Klaudia Amelia Perkowska, Julia Paskuda, Martyna Maria Dłużniewska - Szkoła Podstawowa nr 17 im. T. Kościuszki w Płocku - „Bohaterskie miasto - przeszłość i teraźniejszość”, opiekun: Katarzyna Adamkiewicz, Elżbieta Kaźmierska

 Warszawa, 29 kwietnia 2020 r.  

Ostatnio zmienianyniedziela, 10 maj 2020 22:14
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Powrót na górę

Gościmy

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy

Zaloguj się lub Utwórz konto