A+ A A-

Protokół z posiedzenia komisji konkursowej Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego Województwa Mazowieckiego „Poznajemy Ojcowiznę” 2017 Wyróżniony

Prezentujemy protokół z posiedzenia komisji konkursowej Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego Województwa Mazowieckiego „Poznajemy Ojcowiznę” w 2017 roku.

I. Skład komisji konkursowej z podaniem funkcji tworzących ją osób:

1. Joanna Lipińska, Zarząd Mazowieckiego Forum Oddziałów PTTK
2. Czesław Ziemniak, Kuratorium Oświaty w Warszawie
3. Mirosława Wojciechowska, Regionalna Pracownia Krajoznawcza w Warszawie
4. Anna Rudzińska, Oddział Warszawski PTTK
5. Mieczysław Żochowski, Oddział PTTK „Mazowsze"

II. Wykaz prac nagrodzonych na szczeblu wojewódzkim.

Kategoria – szkoły podstawowe

Prace indywidualne:

I miejsce:
– Gabriela Jasińska - Publiczna Szkoła Podstawowa w Michałowie – „Moje wędrówki po Mazowszu", opiekun: Grażyna Wachnik
II miejsce:
– Maria Zuzanna Mieczyńska - PSP im. Partyzantów Ziemi Kozienickiej w Garbatce-Letnisko – „Przedszkola w Garbatce-Letnisko czyli beztroskie lata na skraju puszczy", opiekun: Irena Cieloch
III miejsce ex aequo:
– Wiktoria Pietrzak – SP im. Wincentego Hipolita Gawareckiego w Małej Wsi – „Gdy moja babcia była dzieckiem", opiekun: Lidia Kopera
– Julia Starzyk – Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Kazimierza Ośki w Słowikach Starych – „Opowieści mojego dziadka", opiekun: Bożena Szczur
wyróżnienia ex aequo:
– Wiktoria Imińska – SP nr 18 w Płocku – „Zaproszenie do Płocka", opiekun: Beata Borkowska
– Roksana Anna Papis – Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Rusinowie – „Ojcowizna w sercu", opiekun: Małgorzata Kietla
– Julia Piskała – Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Michała Okurzałego w Zajezierzu – „Zajezierze – dar czy obowiązek?" opiekun: Anna Szymańska

Prace zbiorowe:

I miejsce:
– Zuzanna Świątek, Oliwia Mąkosa - PSP w Bogucinie – „Cuda Wianki", opiekun: Mariola Gębska
II miejsce:
– Wiktoria Bąk, Angelika Komar, Weronika Bogusz – PSP im. Juliana Suskiego w Jasieńcu – „Tradycje naszej szkoły", opiekun: Wiesława Rusin
III miejsce:
– Katarzyna Wrona, Wiktoria Mazur – PSP w Michałowie - „Dzieje wsi Branków i jej właścicieli rodziny Morsztyn", opiekun: Grażyna Wachnik
wyróżnienia ex aequo:
– Amelia Krześniak, Tomasz Mikutel, Eliza Przybysz – PSP nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Kochanowskiego w Kozienicach - „Towarzystwo Miłośników Ziemi Kozienickiej – działalność wydawnicza", opiekun: Anna Kurp
– Julia Jankowska, Aleksandra Spadło – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Leszczynie Szlacheckim – „Historia mojej szkoły „z duszą", opiekun: Danuta Orłowska

Prace multimedialne:

I miejsce:
– Julia Wołos, Magdalena Majewska – Publiczna Szkoła Podstawowa w Stanisławicach – „Stanisławice – królewska wieś", opiekun: Anna Tasak
II miejsce ex aequo:
– Amelia Krześniak, Tomasz Mikutel, Eliza Przybysz – PSP nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Kochanowskiego w Kozienicach – „Moje miasto w pracy", opiekun: Joanna Kusio
– Kamil Graczyk, Aleksandra Garwacka – SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 11 im. Bolesława Chrobrego w Płocku - „Płock dawniej i dziś", opiekun: Marek Lewandowski
III miejsce:
– Natalia Cięciara, Aleksandra Dalton, Jakub Pasik – PSP nr 21 w Radomiu - „Ks. Roman Kotlarz – nasz lokalny bohater", opiekun: Ewa Dąbrowska, Monika Dalton
wyróżnienia ex aequo:
– Łukasz Wojciewski – SP z Oddziałami Integracyjnymi Nr 2 im. Jana Pawła II w Warszawie – „Ursus moja ojcowizna", opiekun: Irena Jarzębak
– Zofia Kalinowska – PSP w Michałowie - „Majątek Dal Trozzo w Michałowie", opiekun: Grażyna Wachnik

Kategoria – szkoły gimnazjalne

Prace indywidualne:

I miejsce ex aequo:
– Julia Mirecka - Publiczne Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Rusinowie – „Historia niejednego domu", opiekun: Kazimiera Woźniak
– Zuzanna Wasińska – Publiczne Gimnazjum Nr 2 im. Króla Zygmunta Starego w Kozienicach - „Dwójka" na piątkę z plusem", opiekun: Rafał Sucherman
II miejsce ex aequo:
– Sara Eliza Smargol – Publiczne Gimnazjum Nr 2 im. Króla Zygmunta Starego w Kozienicach - „Śladami Legionów Polskich w Kozienicach", opiekun: Magdalena Biegalska
– Julia Chaber – Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Żyrardowie – „Pałac Sobańskich w Guzowie widziany moimi oczami", opiekun: Jadwiga Bartoszewska
wyróżnienia ex aequo:
– Klaudia Grzeszczyk - Publiczne Gimnazjum Nr 6 im. ks. Stanisława Brzóski w Siedlcach – „Jak zmieniły się Siedlce?", opiekun: Grzegorz Matejczuk
– Amelia Jankowska - Publiczne Gimnazjum Nr 6 im. ks. Stanisława Brzóski w Siedlcach – „Mój dom rodzinny i moja miejscowość - Siedlce", opiekun: Grzegorz Matejczuk
– Justyna Kaniecka - Publiczne Gimnazjum Nr 6 im. ks. Stanisława Brzóski w Siedlcach – „Losy moich bliskich", opiekun: Grzegorz Matejczuk

Prace zbiorowe:

I miejsce:
– Julia Skuza, Emilia Mikrut, Weronika Sadza, Paweł Umerle – Prywatne Gimnazjum im. św. Królowej Jadwigi w Mariówce - „Historia rodem z piwnicy", opiekun: Marzena Papis
II miejsce:
– Jacek Mikutel, Maciej Smolarczyk - Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach – „Bóg Honor Ojczyzna – szlakiem osób poległych za Naszą Ojczyznę", opiekun: Grzegorz Kocyk
III miejsce ex aequo:
– Natalia Matusiewicz, Aleksandra Wrzesińska, Łukasz Sobociński – Publiczne Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Jasieńcu – „Dwory i pałace na terenie gminy Jasieniec", opiekun: Tatiana Małek
– Magdalena Sieradzka, Weronika Sieradzka – Gimnazjum nr 4 im. Obrońców Płocka 1920 r. w Płocku – „Płockie Orlęta – bohaterscy Obrońcy Płocka 1920 roku", opiekun: Bożena Żeromska-Bogacz

Prace multimedialne:

I miejsce:
– Barbara Kania – Publiczne Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach – „Moje najciekawsze ścieżki krajoznawczo-turystyczne", opiekun: Maria Rytko
wyróżnienia ex aequo:
– Izabela Konobrodzka – Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Radomiu – „Drohiczyn-wojenne opowieści mojego dziadka Antoniego", opiekun: Anna Filipkiewicz
– Martyna Ścibisz – Gimnazjum Nr 130 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Warszawie – „Historia Willi Grabkowo", opiekun: Irena Jarzębak
– Jacek Mikutel, Maciej Smolarczyk – Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach – „Bitwy kozienickie – rowerowa wędrówka z TRInO", opiekun: Sebastian Kotlarek

Kategoria – szkoły ponadgimnazjalne

Prace indywidualne:

I miejsce:
– Julia Ścisłowska – Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. św. Królowej Jadwigi w Mariówce – „Śladami wyznawców Judaizmu", opiekun: Marzena Papis
II miejsce:
– Kamila Calińska – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego w Lipinach „Moja ojcowizna – Bemowo, moja miłość, moje hobby", opiekun: Bożena Chrobak
III miejsce:
– Błażej Krawczyk – I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach – „Wyrwane z mroku zapomnienia", opiekun: Joanna Kuźmińska
wyróżnienia ex aequo:
– Patrycja Chudolińska – Zespół Szkół nr 3 w Wiskitkach- „Kto z nas nie słyszał chociaż raz utworu „Pożegnanie Ojczyzny", opiekun: Jadwiga Bartoszewska
– Anita Zuzanna Konarska – Zespół Szkół nr 3 w Wiskitkach – „Historia mojej Ojcowizny – obiekty zabytkowe, miejsca pamięci. Oryszew-Osada", opiekun: Jadwiga Bartoszewska
– Aleksandra Zawadzka – I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach – „Pseudonim Baśka", opiekun: Beata Smykiewicz-Różycka
– Emil Kołodziejczyk – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach – „Tropem przodków" czyli historia mojej rodziny na tle historycznym i geograficznym", opiekun: Grzegorz Matejczuk

Prace zbiorowe:

I miejsce:
– Jakub Krzemiński, Mateusz Rutkowski – Zespół Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Radomiu – „Zdzisław Radulski – człowiek niezwykły", opiekun: Iwona Nabzdyk

Prace multimedialne:

I miejsce:
– Filip Dorian Zdaniecki-Drabik – III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku – „Moja Ojcowizna – jej miejsce w Polsce i Europie – Spacer po sercu Polski-Płocku", opiekun: Bogdan Majewski
II miejsce:
– Michał Grzelak, Joanna Przepiórka – Zespół Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach - „Podróż po Głowaczowie", opiekun: Mirosław Mazur
wyróżnienie:
– Sylwia Kozłowska, Michalina Pastuszko, Andżelika Pękalska – Zespół Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach – „Kozienice-nasze miasto", opiekun: Mirosław Mazur

 

III. Wykaz prac przekazanych na etap ogólnopolski.

1. Gabriela Jasińska - Publiczna Szkoła Podstawowa w Michałowie – „Moje wędrówki po Mazowszu", opiekun: Grażyna Wachnik
2. Zuzanna Świątek, Oliwia Mąkosa - PSP w Bogucinie – „Cuda Wianki", opiekun: Mariola Gębska
3. Julia Wołos, Magdalena Majewska – Publiczna Szkoła Podstawowa w Stanisławicach – „Stanisławice – królewska wieś", opiekun: Anna Tasak
4. Julia Mirecka – Publiczne Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Rusinowie – „Historia niejednego domu", opiekun: Kazimiera Woźniak
5. Julia Skuza, Emilia Mikrut, Weronika Sadza, Paweł Umerle – Prywatne Gimnazjum im. św. Królowej Jadwigi w Mariówce – „Historia rodem z piwnicy", opiekun: Marzena Papis
6. Barbara Kania – Publiczne Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach – „Moje najciekawsze ścieżki krajoznawczo-turystyczne", opiekun: Maria Rytko
7. Julia Ścisłowska – Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. św. Królowej Jadwigi w Mariówce – „Śladami wyznawców Judaizmu", opiekun: Marzena Papis
8. Jakub Krzemiński, Mateusz Rutkowski – Zespół Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Radomiu – „Zdzisław Radulski – człowiek niezwykły", opiekun: Iwona Nabzdyk
9. Filip Dorian Zdaniecki-Drabik – III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku – „Moja Ojcowizna – jej miejsce w Polsce i Europie – Spacer po sercu Polski-Płocku", opiekun: Bogdan Majewski
10. Zuzanna Wasińska - Publiczne Gimnazjum Nr 2 im. Króla Zygmunta Starego w Kozienicach – „Dwójka" na piątkę z plusem", opiekun: Rafał Sucherman

Warszawa, 16 marca 2017 r.

 

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 24 kwiecień 2017 20:38
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Powrót na górę

Gościmy

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy

Zaloguj się lub Utwórz konto