A+ A A-

Eliminacje województwa mazowieckiego OMTTK PTTK 2017 Wyróżniony

W ramach XLV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego w dniach 6-7 maja 2017 roku w Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach odbyły się eliminacje województwa mazowieckiego OMTTK PTTK.

Organizatorem eliminacji wojewódzkich było Mazowieckie Forum Oddziałów Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

Współorganizatorami byli Oddział PTTK w Kozienicach oraz Zespół Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach.

Honorowy Patronat nad eliminacjami objęli:
Mazowiecki Kurator Oświaty
Marszałek Województwa Mazowieckiego
Starosta Powiatu Kozienickiego
Burmistrz Gminy Kozienice

OMTTK PTTK było dofinansowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego

Życzliwej pomocy i wsparcia udzielili
ENEA Wytwarzanie w Świerżach Górnych
Mleczarnia OBORY w Kozienicach
Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu

Organizatorzy:
Natalia Wojtyra – sędzia główny, sekretarz zarządu MFO PTTK (Oddział Stołeczny PTTK im. A. Janowskiego)
Anna Ostasz - asystent głównego sędziego (Oddział Stołeczny PTTK im. A. Janowskiego)
Włodzimierz Rudziński - asystent głównego sędziego, testy (Oddział Warszawski PTTK)
Anna Rudzińska - asystent sędziego testów krajoznawczych (Oddział Warszawski PTTK)
Marcin Rogoziński - asystent głównego sędziego, testy oraz turystyczne ABC (Oddział Warszawski PTTK)
Piotr Zgoda - sędzia turystycznego marszu na orientację, członek Komisji Imprez na Orientację Zarządu Głównego PTTK
Tadeusz Pomorski - sędzia – turystyczny rower (Oddział PTTK w Kozienicach)
Mieczysław Żochowski - asystent głównego sędziego, turystyczne ABC, członek zarządu MFO PTTK, prezes zarządu Oddziału PTTK „Mazowsze” w Warszawie
Anna Puzio - sędzia – samarytanka (Polski Czerwony Krzyż)
Marzena Król- sędzia – samarytanka (Polski Czerwony Krzyż)
Mateusz Kurek - turystyczne ABC (Oddział PTTK w Kozienicach)

W poszczególnych konkurencjach, eliminacji wojewódzkich XLV OMTTK PTTK, najlepszymi okazali się:
Test wiedzy z zakresu: zagadnień krajoznawczych, turystycznych, topograficznych, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, udzielania pierwszej pomocy
Szkoła podstawowa:
Kamil Dółkowski z SKKT PTTK „Kościuszkowcy” przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 17 w Płocku (69 pkt.)
Kinga Spytek z SKKT „Powsinoga” przy PSP w Janikowie (60 pkt.)

Szkoła gimnazjalna:
Jakub Boruta z Publicznego Gimnazjum nr 6 im. ks. Stanisława Brzóski w Siedlcach (78 pkt.)
Adam Jankowski z SKKT PTTK „Watra” przy PG nr 1 w Płocku (70 pkt.)
Gabriela Czarnocka z Publicznego Gimnazjum nr 6 im. ks. Stanisława Brzóski w Siedlcach (69 pkt.)

Szkoła ponadgimnazjalna:
Weronika Barabasz z VI Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiego w Radomiu (74 pkt.)
Michał Romanowski z VI Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiego w Radomiu (73 pkt.)
Jan Boruta z Międzyszkolnego Klubu Krajoznawczo-Turystycznego PTTK „Wędrowcy” (73 pkt.)

Konkurs posiadanych uprawnień i odznak turystycznych PTTK
Szkoła podstawowa:
Anna Wasińska z SKKT „Powsinoga” przy PSP w Janikowie
Klara Tokarczyk z SKKT „Powsinoga” przy PSP w Janikowie

Szkoła gimnazjalna:
Mikołaj Maciejewski z SKKT „Wizjonerzy” PG nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach
Grzegorz Maciejewski z SKKT „Wizjonerzy” PG nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach

Szkoła ponadgimnazjalna:
Aleksandra Krawczyk z SKKT „Protektory” przy Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach
Kamila Gogacz z SKKT „Protektory” przy Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach

Turystyczny marsz na orientację
Szkoła podstawowa:
Rozalia Lenarczyk, Zuzanna Ruta i Seweryn Szulecki z Harcerskiego Klubu PTTK „Mobilek” w Mińsku Mazowieckim

Szkoła gimnazjalna:
Jacek Mikutel, Mikołaj Maciejewski i Grzegorz Maciejewski z SKKT „Wizjonerzy” PG nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach

Szkoła ponadgimnazjalna:
Emilia Myrta, Weronika Barabasz i Michał Romanowski z VI Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiego w Radomiu

Turystyczne ABC
Szkoła podstawowa:
Klara Tokarczyk, Kinga Spytek i Natalia Szczygieł z SKKT „Powsinoga” przy PSP w Janikowie

Szkoła gimnazjalna:
Gabriela Czarnocka, Jakub Boruta i Jakub Kiełczykowski z Publicznego Gimnazjum nr 6 im. ks. Stanisława Brzóski w Siedlcach

Szkoła ponadgimnazjalna:
Jan Boruta, Emil Kołodziejczyk i Paweł Szyszkowski z Międzyszkolnego Klubu Krajoznawczo-Turystycznego PTTK „Wędrowcy”

Turystyczny rower:
Szkoła podstawowa:
Mateusz Lec, Adrian Juchnowicz i Bartek Maleszyk z SKKT PTTK przy Szkole Podstawowej w Starym Uścimowie

Szkoła gimnazjalna:
Jacek Mikutel, Mikołaj Maciejewski i Grzegorz Maciejewski z SKKT „Wizjonerzy” PG nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach

Szkoła ponadgimnazjalna:
Aleksandra Krawczyk, Kamila Gogacz, Adam Janas, Weronika Krakowiak, Julia Dębińska, Weronika Łagowska z SKKT „Protektory” przy Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach

Laureaci eliminacji województwa mazowieckiego XLV OMTTK PTTK
Szkoły podstawowe
I miejsce SKKT „Powsinoga” przy PSP w Janikowie, drużyna w składzie: Klara Tokarczyk, Kinga Spytek i Natalia Szczygieł, opiekun: Piotr Maciejewski
II miejsce SKKT „Powsinoga” przy PSP w Janikowie, drużyna w składzie: Oliwia Giza, Oliwia Kryczka i Anna Wasińska, opiekun: Piotr Maciejewski
III miejsce SKKT PTTK „Kościuszkowcy” przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 17 w Płocku, drużyna w składzie: Julia Mikucka, Wiktoria Podolska i Kamil Dółkowski, opiekun: Eleonora Całka

Szkoły gimnazjalne:
I miejsce Publiczne Gimnazjum nr 6 im. ks. Stanisława Brzóski w Siedlcach, drużyna w składzie: Gabriela Czarnocka, Jakub Boruta i Jakub Kiełczykowski, opiekun: Grzegorz Matejczuk
II miejsce SKKT „Wizjonerzy” PG nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach, drużyna w składzie: Jacek Mikutel, Mikołaj Maciejewski i Grzegorz Maciejewski, opiekun: Bożenna Szumlak
III miejsce SKKT PTTK „Watra” przy PG nr 1 w Płocku, drużyna w składzie: Filip Cybulski, Wiktor Skierski i Adam Jankowski, opiekun: Artur Brzeski

Szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce SKKT „Protektory” przy Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach, drużyna w składzie: Aleksandra Krawczyk, Kamila Gogacz i Adam Janas, opiekun: Mirosław Mazur
II miejsce VI Liceum Ogólnokształcące im. J. Kochanowskiego w Radomiu, drużyna w składzie: Weronika Barabasz, Emilia Myrta i Michał Romanowski, opiekun: Joanna Poręba-Kwiatkowska
III miejsce Międzyszkolny Klub Krajoznawczo-Turystyczny PTTK „Wędrowcy”, drużyna w składzie: Jan Boruta, Emil Kołodziejczyk i Paweł Szyszkowski, opiekun: Grzegorz Matejczuk

Tabela z pełnymi wynikami:

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 15 maj 2017 06:01
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Powrót na górę

Gościmy

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy

Zaloguj się lub Utwórz konto