A+ A A-

Eliminacje województwa mazowieckiego XLIII OMTTK PTTK

W ramach XLIII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego w dniach 9-10 maja 2015 roku w Brochowie i Tułowicach odbyły się eliminacje województwa mazowieckiego OMTTK PTTK.

 Organizatorem eliminacji wojewódzkich było Mazowieckie Forum Oddziałów Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

Przedsięwzięcie było realizowane ze środków własnych MFO PTTK.

Życzliwej pomocy i wsparcia udzielili
- Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
- Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Brochowie
- Dyrektor Kampinoskiego Parku Narodowego

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Mazowiecki Kurator Oświaty.

Organizatorzy:
Kol. Andrzej Dybek – sędzia główny, testy (Oddział Stołeczny PTTK im. A. Janowskiego)
Wojciech Koprowski – prezes zarządu MFO PTTK, sędzia turystycznego ABC (Oddział Stołeczny PTTK im. A. Janowskiego)
Anna Rudzińska - (Oddział Stołeczny PTTK im. A. Janowskiego)
Włodzimierz Rudziński - asystent głównego sędziego, testy, fotograf (Oddział Stołeczny PTTK im. A. Janowskiego)
Leon Suska  - asystent sędziego turystycznego ABC, obsługa techniczna (Oddział Stołeczny PTTK im. A. Janowskiego)
Natalia Wojtyra - sędzia – odznaki, obsługa techniczna (Oddział Stołeczny PTTK im. A. Janowskiego)
Gabriela Dybek - asystent głównego sędziego, testy (Oddział Stołeczny PTTK im. A. Janowskiego)
Bernard Milewski - sędzia – turystyczny rower (Oddział Zakładowy PTTK przy Polskim Koncernie Naftowym ORLEN Spółka Akcyjna Płock)
Roman Sadowski - asystent sędziego turystyczny rower (Oddział Zakładowy PTTK przy Polskim Koncernie Naftowym ORLEN Spółka Akcyjna Płock)
Dariusz Mazurek - sędzia – turystyczny marsz na orientację (Oddział Międzyuczelniany PTTK w Warszawie)
Tomasz Łaski - asystent sędziego – turystyczny marsz na orientację (Oddział Międzyuczelniany PTTK w Warszawie)
Renata Łaski - asystent sędziego – turystyczny marsz na orientację (Oddział Międzyuczelniany PTTK w Warszawie)
Bożena Kwiatkowska - sędzia – samarytanka (PTTK Oddział Miejski Płock)

W poszczególnych konkurencjach, eliminacji wojewódzkich XLIII OMTTK PTTK, najlepszymi okazali się:

Test wiedzy
Szkoła podstawowa: Jakub Kordas z SKKT „Powsinoga” przy PSP w Janikowie
Szkoła gimnazjalna: Weronika Barabasz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 im. Jana Kochanowskiego – Publiczne Gimnazjum nr 23
Szkoła ponadgimnazjalna: Wojciech Maciejewski z SKKT „Protektory” przy Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach

Konkurs posiadanych uprawnień i odznak turystycznych PTTK
Szkoła podstawowa: Mikołaj Maciejewski z SKKT „Powsinoga” przy PSP w Janikowie
Szkoła gimnazjalna: Piotr Szczypior, Kamila Gogacz, Mikołaj Maciejewski z PG im. Jana Pawła II w Kozienicach oraz Wojciech Maciejewski i Krzysztof Skóra z Oddziału PTTK Warszawa Praga
Szkoła ponadgimnazjalna: Wojciech Maciejewski z SKKT „Protektory” przy Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich

Turystyczny marsz na orientację
Szkoła podstawowa: Wiktoria Sadowiak, Tomasz Niedziółka, Kinga Niedziółka ze Szkoły Podstawowej w Olszycu Szlacheckim „Olszaczki”
Szkoła gimnazjalna: Jan Boruta, Jakub Boruta, Paweł Szyszkowski z Publicznego Gimnazjum nr 6 w Siedlcach
Szkoła ponadgimnazjalna: Wojciech Maciejewski, Krzysztof Kutyła,  Patryk Woźniak z SKKT „Protektory” przy Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach oraz Maciej Maciejewski, Justyna Buks, Aleksandra Turek z SKKT-PTTK „Małachowianka” LO im. Marsz. St. Małachowskiego w Płocku

Turystyczne ABC
Szkoła podstawowa: Jakub  Kultys, Jakub Kordas, Mikołaj Maciejewski z SKKT „Powsinoga” przy PSP w Janikowie oraz Katarzyna Mazurowska, Katarzyna Bieńkowska, Michał Rogala  z Harcerskiego Klubu Turystycznego PTTK „Mobilek” przy Oddziale PTTK w Mińsku Mazowieckim
Szkoła gimnazjalna: Piotr Szczypior, Kamila Gogacz, Aleksandra Krawczyk z PG Nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach
Szkoła ponadgimnazjalna: Wojciech Maciejewski, Krzysztof Kutyła,  Patryk Woźniak z SKKT „Protektory” przy Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach

Turystyczny rower:
Szkoła podstawowa: Wiktoria Sadowiak, Tomasz Niedziółka, Kinga Niedziółka ze Szkoły Podstawowej w Olszycu Szlacheckim „Olszaczki”
Szkoła gimnazjalna: Jan Boruta, Jakub Boruta, Paweł Szyszkowski z Publicznego Gimnazjum nr 6 w Siedlcach oraz Michał Bubrzyk, Karol Jasiński, Szymon Kamiński z SKKT-PTTK nr 101 przy Gimnjazjum nr 141 w Warszawie (Oddział PTTK Warszawa Praga)
Szkoła ponadgimnazjalna: Agata Lutek, Justyna Kowalska, Mateusz Kurek z SKKT „Protektory” przy Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach

Najmłodsza uczestniczka finału:
Kinga Niedziółka ze Szkoły Podstawowej w Olszycu Szlacheckim „Olszaczki”

 

Laureaci eliminacji województwa mazowieckiego XLIII OMTTK PTTK

Szkoły podstawowe

I miejsce
SKKT „Powsinoga” przy PSP w Janikowie
drużyna w składzie: Jakub  Kultys, Jakub Kordas, Mikołaj Maciejewski
opiekun: Piotr Maciejewski

II miejsce
SKKT-PTTK „Wszędołazy” SP nr 18 w Płocku
drużyna w składzie: Emilia Deręgowska, Kuba Mrowiński, Dawid Woźniak
opiekun: Beata Borkowska

III miejsce
SKKT „Powsinoga” przy PSP w Janikowie
drużyna w składzie: Dawid Padewski, Krzysztof Kutyła, Zuzanna Wasińska
opiekun: Piotr Maciejewski

 

Szkoły gimnazjalne:

I miejsce
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Radomiu – Publiczne Gimnazjum nr 23
drużyna w składzie: Emilia Myrta, Weronika Barabasz, Piotr Sasin
opiekun: Joanna Poręba-Kwiatkowska

II miejsce
Publiczne Gimnazjum nr 6 w Siedlcach
drużyna w składzie: Jan Boruta, Jakub Boruta, Paweł Szyszkowski
opiekun: Grzegorz Matejczuk

III miejsce
PG Nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach
drużyna w składzie: Piotr Szczypior, Kamila Gogacz, Aleksandra Krawczyk
opiekun: Bożenna Szumlak

 

Szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce
SKKT „Protektory” przy Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach
drużyna w składzie: Wojciech Maciejewski, Krzysztof Kutyła, Patryk Woźniak
opiekun: Mirosław Mazur

II miejsce
SKKT „Protektory” przy Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach
drużyna w składzie: Agata Lutek, Justyna Kowalska, Mateusz Kurek
opiekun: Mirosław Mazur

III miejsce
SKKT-PTTK „Małachowianka” LO im. Marsz. St. Małachowskiego w Płocku
drużyna w składzie: Maciej Maciejewski, Justyna Buks, Aleksandra Turek
opiekun: Anna Siulborska 

 

 

 

Ostatnio zmienianypiątek, 31 lipiec 2015 14:22
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Powrót na górę

Gościmy

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy

Zaloguj się lub Utwórz konto